Littelfuse Inc. SMA6L36A
Part No.:
SMA6L36A
Datasheet:
Chuangxin CloudSMA6L36A.pdf
Description:
TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO221AC
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
36V
Voltage - Breakdown (Min):
40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
58.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
10.4A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudSMA6L36A.pdf
1. How to order SMA6L36A on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMA6L36A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMA6L36A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMA6L36A.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMA6L36A pin diagram, SMA6L36A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMA6L36A
Part Number SMA6L36A
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 36V
Voltage - Breakdown (Min) 40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 58.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 10.4A
Power - Peak Pulse 600W
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)