Littelfuse Inc. SMA6L12A
Part No.:
SMA6L12A
Datasheet:
Chuangxin CloudSMA6L12A.pdf
Description:
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO221AC
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
12V
Voltage - Breakdown (Min):
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
19.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
30.2A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudSMA6L12A.pdf
1. How to order SMA6L12A on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMA6L12A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMA6L12A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMA6L12A.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMA6L12A pin diagram, SMA6L12A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMA6L12A
Part Number SMA6L12A
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 12V
Voltage - Breakdown (Min) 13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 19.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 30.2A
Power - Peak Pulse 600W
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)