Micro Commercial Co SMA6J8.5A-TP
Part No.:
SMA6J8.5A-TP
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
Chuangxin CloudSMA6J8.5A-TP.pdf
Description:
TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC DO214AC
Package/Case:
DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
8.5V
Voltage - Breakdown (Min):
9.44V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
14.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
41.7A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TA)