Micro Commercial Co SMA6J8.5AFL-TP
Part No.:
SMA6J8.5AFL-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package:
DO-221AC, SMA Flat Leads
Description:
Interface
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package/Case:
DO-221AC, SMA Flat Leads
Series:
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
8.5V
Voltage - Breakdown (Min):
9.44V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
14.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
41.7A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Supplier Device Package:
DO-221AC (SMA-FL)
1. How to order SMA6J8.5AFL-TP on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMA6J8.5AFL-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMA6J8.5AFL-TP?
Image SMA6J8.0CA-TP SMA6J8.0A-TP SMA6J8.0AFL-TP SMA6J85CAFL-TP SMA6J8.5AFL-TP
Part Number SMA6J8.0CA-TP SMA6J8.0A-TP SMA6J8.0AFL-TP SMA6J85CAFL-TP SMA6J8.5AFL-TP
Series - - - - -
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Product Status Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 8.5V 8.5V 8.5V 8.5V 8.5V
Voltage - Breakdown (Min) 9.44V 9.44V 9.44V 9.44V 9.44V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 14.4V 14.4V 14.4V 14.4V 14.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 41.7A 41.7A 41.7A 41.7A 41.7A
Power - Peak Pulse 600W 600W 600W 600W 600W