Micro Commercial Co SMA6J30CAFL-TP
Part No.:
SMA6J30CAFL-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-221AC, SMA Flat Leads
Description:
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO221AC
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package/Case:
DO-221AC, SMA Flat Leads
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
30V
Voltage - Breakdown (Min):
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
12.4A
Power - Peak Pulse:
600W
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
DO-221AC (SMA-FL)
1. How to order SMA6J30CAFL-TP on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMA6J30CAFL-TP price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMA6J30CAFL-TP?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMA6J30CAFL-TP SMA6J30CAFLQ-TP
Part Number SMA6J30CAFL-TP SMA6J30CAFLQ-TP
Manufacturer Micro Commercial Co Micro Commercial Co
Package/Case DO-221AC, SMA Flat Leads DO-221AC, SMA Flat Leads
Series - -
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels - -
Bidirectional Channels 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 30V 30V
Voltage - Breakdown (Min) 33.3V 33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 48.4V 48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 12.4A 12.4A
Power - Peak Pulse 600W 600W
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)