Micro Commercial Co SMA6J22AFL-TP
Part No.:
SMA6J22AFL-TP
Description:
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO221AC
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
22V
Voltage - Breakdown (Min):
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
16.9A
Power - Peak Pulse:
600W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
DO-221AC (SMA-FL)
1. How to order SMA6J22AFL-TP on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMA6J22AFL-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMA6J22AFL-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMA6J22AFL-TP.
Image SMA6J22AFLQ-TP SMA6J22AFL-TP
Part Number SMA6J22AFLQ-TP SMA6J22AFL-TP
Manufacturer Micro Commercial Co Micro Commercial Co
Package/Case DO-221AC, SMA Flat Leads DO-221AC, SMA Flat Leads
Series - -
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 22V 22V
Voltage - Breakdown (Min) 24.4V 24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 35.5V 35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 16.9A 16.9A
Power - Peak Pulse 600W 600W
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)