STMicroelectronics SMA6F85A
Part No.:
SMA6F85A
Datasheet:
Chuangxin CloudSMA6F85A.pdf
Description:
TVS DIODE 85VWM 137VC SMAFLAT
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
85V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
95V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
137V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.6A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudSMA6F85A.pdf
1. How to order SMA6F85A on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMA6F85A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMA6F85A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMA6F85A.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMA6F85A pin diagram, SMA6F85A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMA6F85A SMA6F85AY
Part Number SMA6F85A SMA6F85AY
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 85V (Max) 85V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 95V 95V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 137V 137V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4.6A 4.6A
Power - Peak Pulse 600W 600W
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ) -55°C ~ 175°C (TJ)