STMicroelectronics SMA6F24A
Part No.:
SMA6F24A
Datasheet:
Chuangxin CloudSMA6F24A.pdf
Description:
TVS DIODE 24VWM 38.9VC SMAFLAT
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
24V
Voltage - Breakdown (Min):
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
16A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudSMA6F24A.pdf
1. How to order SMA6F24A on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMA6F24A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMA6F24A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMA6F24A.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMA6F24A pin diagram, SMA6F24A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMA6F24A SMA6F24AY
Part Number SMA6F24A SMA6F24AY
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V 24V
Voltage - Breakdown (Min) 26.7V 26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 38.9V 38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 16A 16A
Power - Peak Pulse 600W 600W
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ) -55°C ~ 175°C (TJ)