STMicroelectronics SMA6F18A
Part No.:
SMA6F18A
Datasheet:
Chuangxin CloudSMA6F18A.pdf
Description:
TVS DIODE 18VWM 29.2VC SMAFLAT
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
18V
Voltage - Breakdown (Min):
20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
29.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
21.5A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudSMA6F18A.pdf
1. How to order SMA6F18A on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMA6F18A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMA6F18A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMA6F18A.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMA6F18A pin diagram, SMA6F18A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMA6F18A SMA6F18AY
Part Number SMA6F18A SMA6F18AY
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 18V 18V
Voltage - Breakdown (Min) 20V 20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 29.2V 29.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 21.5A 21.5A
Power - Peak Pulse 600W 600W
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ) -55°C ~ 175°C (TJ)