Taiwan Semiconductor Corporation SMA4F25AH MWG
Part No.:
SMA4F25AH MWG
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Package:
DO-221AC, SMA Flat Leads
Datasheet:
Chuangxin CloudSMA4F25AH MWG.pdf
Description:
400W, 29.4V, 5%, UNIDIRECTIONAL,
Manufacturer:
Package/Case:
DO-221AC, SMA Flat Leads
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
25V
Voltage - Breakdown (Min):
27.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
40.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
9.9A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Supplier Device Package:
Thin SMA
Datasheet:
1. How to order SMA4F25AH MWG on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMA4F25AH MWG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMA4F25AH MWG?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMA4F25AH MWG.
Image SMA4F25AH MWG
Part Number SMA4F25AH MWG
Manufacturer Taiwan Semiconductor Corporation
Package/Case DO-221AC, SMA Flat Leads
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 25V
Voltage - Breakdown (Min) 27.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 40.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 9.9A
Power - Peak Pulse 400W
Power Line Protection No
Applications -
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)