Taiwan Semiconductor Corporation SMA4F21AH MWG
Part No.:
SMA4F21AH MWG
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-221AC, SMA Flat Leads
Datasheet:
Chuangxin CloudSMA4F21AH MWG.pdf
Description:
400W, 24.7V, 5%, UNIDIRECTIONAL,
Manufacturer:
Package/Case:
DO-221AC, SMA Flat Leads
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
21V
Voltage - Breakdown (Min):
23.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
34.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
11.7A
Power - Peak Pulse:
400W
Power Line Protection:
No
Applications:
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Thin SMA
Datasheet:
1. How to order SMA4F21AH MWG on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMA4F21AH MWG price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMA4F21AH MWG?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMA4F21AH MWG.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMA4F21AH MWG
Part Number SMA4F21AH MWG
Manufacturer Taiwan Semiconductor Corporation
Package/Case DO-221AC, SMA Flat Leads
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 21V
Voltage - Breakdown (Min) 23.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 34.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 11.7A
Power - Peak Pulse 400W
Power Line Protection No
Applications -
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)