Taiwan Semiconductor Corporation SMA4F20AH MWG
Part No.:
SMA4F20AH MWG
Datasheet:
Chuangxin CloudSMA4F20AH MWG.pdf
Description:
400W, 23.55V, 5%, UNIDIRECTIONAL
Product Status:
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
20V
Voltage - Breakdown (Min):
22.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
32.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
12.3A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
1. How to order SMA4F20AH MWG on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMA4F20AH MWG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMA4F20AH MWG?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMA4F20AH MWG.
Image SMA4F20AH MWG
Part Number SMA4F20AH MWG
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 20V
Voltage - Breakdown (Min) 22.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 32.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 12.3A
Power - Peak Pulse 400W
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)