Bourns Inc. SM8SF33CA-Q
Part No.:
SM8SF33CA-Q
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
TVS Diodes
Package:
2-LDFN
Datasheet:
Chuangxin CloudSM8SF33CA-Q.pdf
Description:
TVS DIODE 33VWM 53.3VC 2DFN
Manufacturer:
Bourns Inc.
Package/Case:
2-LDFN
Series:
SM8SF-Q
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
33V
Voltage - Breakdown (Min):
36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
131A
Power - Peak Pulse:
7000W (7kW)
Power Line Protection:
No
Applications:
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
2-DFN (8.1x10.5)
Datasheet:
Chuangxin CloudSM8SF33CA-Q.pdf
1. How to order SM8SF33CA-Q on Chuangxin Cloud?
3. Are the SM8SF33CA-Q price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SM8SF33CA-Q?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SM8SF33CA-Q.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SM8SF33CA-Q
Part Number SM8SF33CA-Q
Manufacturer Bourns Inc.
Package/Case 2-LDFN
Series SM8SF-Q
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 33V
Voltage - Breakdown (Min) 36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 131A
Power - Peak Pulse 7000W (7kW)
Power Line Protection No
Applications -
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)