Micro Commercial Co SM5S33A-TP
Part No.:
SM5S33A-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-218AB
Datasheet:
Chuangxin CloudSM5S33A-TP.pdf
Description:
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO218AB
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package/Case:
DO-218AB
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Last Time Buy
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
33V
Voltage - Breakdown (Min):
36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
68A
Power - Peak Pulse:
3600W (3.6kW)
Power Line Protection:
No
Applications:
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudSM5S33A-TP.pdf
1. How to order SM5S33A-TP on Chuangxin Cloud?
3. Are the SM5S33A-TP price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SM5S33A-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SM5S33A-TP.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SM5S33A-TP pin diagram, SM5S33A-TP datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SM5S33A-TP SM5S33AHE3-TP
Part Number SM5S33A-TP SM5S33AHE3-TP
Manufacturer Micro Commercial Co Micro Commercial Co
Package/Case DO-218AB DO-218AB
Series - -
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Last Time Buy Last Time Buy
Type Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 33V 33V
Voltage - Breakdown (Min) 36.7V 36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 53.3V 53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 68A 68A
Power - Peak Pulse 3600W (3.6kW) 3600W (3.6kW)
Power Line Protection No No
Applications - -
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ) -55°C ~ 175°C (TJ)