Micro Commercial Co SM4F26A-TP
Part No.:
SM4F26A-TP
Datasheet:
Chuangxin CloudSM4F26A-TP.pdf
Description:
TVS DIODE 26VWM 42.1VC SOD123FL
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
26V
Voltage - Breakdown (Min):
28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
42.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
9.5A
Power - Peak Pulse:
400W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudSM4F26A-TP.pdf
1. How to order SM4F26A-TP on Chuangxin Cloud?
3. Are the SM4F26A-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SM4F26A-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SM4F26A-TP.
7.How to contact us to get technical supports, such as SM4F26A-TP pin diagram, SM4F26A-TP datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SM4F26AHE3-TP SM4F26A-TP
Part Number SM4F26AHE3-TP SM4F26A-TP
Manufacturer Micro Commercial Co Micro Commercial Co
Package/Case SOD-123F SOD-123F
Series - -
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 26V 26V
Voltage - Breakdown (Min) 28.9V 28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 42.1V 42.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 9.5A 9.5A
Power - Peak Pulse 400W 400W
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)