STMicroelectronics SM15T75A
Part No.:
SM15T75A
Manufacturer:
STMicroelectronics
Datasheet:
Chuangxin CloudSM15T75A.pdf
Description:
TVS DIODE 64.1VWM 134VC SMC
Manufacturer:
STMicroelectronics
Series:
SM15T, TRANSIL™
Product Status:
Obsolete
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
64.1V
Voltage - Breakdown (Min):
71.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
134V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
75A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
SMC
Datasheet:
Chuangxin CloudSM15T75A.pdf
1. How to order SM15T75A on Chuangxin Cloud?
3. Are the SM15T75A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SM15T75A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SM15T75A.
7.How to contact us to get technical supports, such as SM15T75A pin diagram, SM15T75A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SM15T75AY SM15T75A
Part Number SM15T75AY SM15T75A
Manufacturer STMicroelectronics STMicroelectronics
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series SM15T, TRANSIL™ SM15T, TRANSIL™
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete Obsolete
Type Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 64.1V 64.1V
Voltage - Breakdown (Min) 71.3V 71.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 134V 134V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 75A (8/20µs) 75A (8/20µs)
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)