Vishay General Semiconductor - Diodes Division SM15T18A-E3/9AT
Part No.:
SM15T18A-E3/9AT
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Datasheet:
Chuangxin CloudSM15T18A-E3/9AT.pdf
Description:
TVS DIODE 15.3VWM 25.2VC DO214AB
Manufacturer:
Series:
SM15T, TransZorb®
Product Status:
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15.3V
Voltage - Breakdown (Min):
17.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
25.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
59.5A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
DO-214AB (SMCJ)
Datasheet:
1. How to order SM15T18A-E3/9AT on Chuangxin Cloud?
3. Are the SM15T18A-E3/9AT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SM15T18A-E3/9AT?
Image SM15T18A-E3/9AT SM15T18AHM3_A/H SM15T18A-E3/57T SM15T18A-M3/9AT SM15T18A-M3/57T
Part Number SM15T18A-E3/9AT SM15T18AHM3_A/H SM15T18A-E3/57T SM15T18A-M3/9AT SM15T18A-M3/57T
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series SM15T, TransZorb® SM15T, TransZorb® SM15T, TransZorb® SM15T, TransZorb® SM15T, TransZorb®
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15.3V 15.3V 15.3V 15.3V 15.3V
Voltage - Breakdown (Min) 17.1V 17.1V 17.1V 17.1V 17.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 25.2V 25.2V 25.2V 25.2V 25.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 59.5A 59.5A 59.5A 59.5A 59.5A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)