Luminus Devices Inc. SLS120J080A-ISBTH
Part No.:
SLS120J080A-ISBTH
Description:
DIODE MOD SIC 1200V 80A SOT-227
Series:
Sanan SOT
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
1200 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):
80A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1.4 V @ 80 A
Speed:
No Recovery Time > 500mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr:
240 µA @ 1200 V
Operating Temperature - Junction:
-55°C ~ 175°C
SOT-227
1. How to order SLS120J080A-ISBTH on Chuangxin Cloud?
3. Are the SLS120J080A-ISBTH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SLS120J080A-ISBTH?
Image SLS120J080A-ISBTH
Part Number SLS120J080A-ISBTH
Manufacturer Luminus Devices Inc.
Series Sanan SOT
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 1200 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 80A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.4 V @ 80 A
Speed No Recovery Time > 500mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 0 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr 240 µA @ 1200 V
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C