YAGEO SJD12A48L01
Part No.:
SJD12A48L01
Datasheet:
Chuangxin CloudSJD12A48L01.pdf
Description:
TVS ARRAY ESD, SOD-123, 48V 77.4
Series:
SJD12A48L01
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
48V
Voltage - Breakdown (Min):
53.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
77.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
2.6A
Power - Peak Pulse:
1000W (1kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudSJD12A48L01.pdf
1. How to order SJD12A48L01 on Chuangxin Cloud?
3. Are the SJD12A48L01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SJD12A48L01?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SJD12A48L01.
Image SJD12A48L01
Part Number SJD12A48L01
Manufacturer YAGEO
Package/Case DO-219AA
Series SJD12A48L01
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 48V
Voltage - Breakdown (Min) 53.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 77.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.6A
Power - Peak Pulse 1000W (1kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)