YAGEO SJD12A18L01
Part No.:
SJD12A18L01
Manufacturer:
YAGEO
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-219AA
Datasheet:
Chuangxin CloudSJD12A18L01.pdf
Description:
TVS ARRAY ESD, SOD-123, 18V 29.2
Manufacturer:
YAGEO
Package/Case:
DO-219AA
Series:
SJD12A18L01
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
18V
Voltage - Breakdown (Min):
20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
29.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
6.9A
Power - Peak Pulse:
1000W (1kW)
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SOD-123S
Datasheet:
Chuangxin CloudSJD12A18L01.pdf
1. How to order SJD12A18L01 on Chuangxin Cloud?
3. Are the SJD12A18L01 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SJD12A18L01?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SJD12A18L01.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SJD12A18L01
Part Number SJD12A18L01
Manufacturer YAGEO
Package/Case DO-219AA
Series SJD12A18L01
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 18V
Voltage - Breakdown (Min) 20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 29.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 6.9A
Power - Peak Pulse 1000W (1kW)
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)