YAGEO SJD12A16L01
Part No.:
SJD12A16L01
Datasheet:
Chuangxin CloudSJD12A16L01.pdf
Description:
TVS ARRAY ESD, SOD-123, 16V 26V,
Series:
SJD12A16L01
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
16V
Voltage - Breakdown (Min):
17.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
26V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
7.7A
Power - Peak Pulse:
1000W (1kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudSJD12A16L01.pdf
1. How to order SJD12A16L01 on Chuangxin Cloud?
3. Are the SJD12A16L01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SJD12A16L01?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SJD12A16L01.
Image SJD12A16L01
Part Number SJD12A16L01
Manufacturer YAGEO
Package/Case DO-219AA
Series SJD12A16L01
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 16V
Voltage - Breakdown (Min) 17.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 26V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 7.7A
Power - Peak Pulse 1000W (1kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)