YAGEO SJD12A15L01
Part No.:
SJD12A15L01
Datasheet:
Chuangxin CloudSJD12A15L01.pdf
Description:
TVS ARRAY ESD, SOD-123, 15V 24.4
Series:
SJD12A15L01
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15V
Voltage - Breakdown (Min):
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
8.2A
Power - Peak Pulse:
1000W (1kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudSJD12A15L01.pdf
1. How to order SJD12A15L01 on Chuangxin Cloud?
3. Are the SJD12A15L01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SJD12A15L01?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SJD12A15L01.
Image SJD12A15L01 SJD12A15L01-R85
Part Number SJD12A15L01 SJD12A15L01-R85
Manufacturer YAGEO YAGEO
Package/Case DO-219AA DO-219AA
Series SJD12A15L01 SJD12A15L01
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V 15V
Voltage - Breakdown (Min) 16.7V 16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 24.4V 24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 8.2A 8.2A
Power - Peak Pulse 1000W (1kW) 1000W (1kW)
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)