SiTime SIT2002AC-S3-33E-125.000000
Part No.:
SIT2002AC-S3-33E-125.000000
Manufacturer:
SiTime
Category:
Oscillators
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
Chuangxin CloudSIT2002AC-S3-33E-125.000000.pdf
Description:
MEMS OSC XO 125.0000MHZ LVCMOS
Manufacturer:
SiTime
Series:
SiT2002
Package/Case:
SC-74A, SOT-753
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Base Resonator:
MEMS
Type:
XO (Standard)
Frequency:
125 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVCMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
7.5mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SOT-23-5
Size / Dimension:
0.114" L x 0.063" W (2.90mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.057" (1.45mm)
Datasheet:
1. How to order SIT2002AC-S3-33E-125.000000 on Chuangxin Cloud?
3. Are the SIT2002AC-S3-33E-125.000000 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SIT2002AC-S3-33E-125.000000?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SIT2002AC-S3-33E-125.000000
Part Number SIT2002AC-S3-33E-125.000000
Manufacturer SiTime
Series SiT2002
Package/Case SC-74A, SOT-753
Packaging Strip
Product Status Active
Base Resonator MEMS
Type XO (Standard)
Frequency 125 MHz
Function Enable/Disable
Output LVCMOS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 7.5mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package SOT-23-5
Size / Dimension 0.114" L x 0.063" W (2.90mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.057" (1.45mm)