SiTime SIT1602BIT13-18S-25.000000
Part No.:
SIT1602BIT13-18S-25.000000
Datasheet:
Chuangxin CloudSIT1602BIT13-18S-25.000000.pdf
Description:
MEMS OSC XO 25.0000MHZ HCMOS SMD
Frequency:
25 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
4.1mA
Supplier Device Package:
4-PQFN (2.5x2)
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)
Datasheet:
1. How to order SIT1602BIT13-18S-25.000000 on Chuangxin Cloud?
3. Are the SIT1602BIT13-18S-25.000000 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SIT1602BIT13-18S-25.000000?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer SiTime SiTime SiTime SiTime SiTime
Series SiT1602B SiT1602B SiT1602B SiT1602B SiT1602B
Package/Case 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead
Packaging Strip Strip Strip Strip Strip
Product Status Active Active Active Active Active
Base Resonator MEMS MEMS MEMS MEMS MEMS
Type XO (Standard) XO (Standard) XO (Standard) XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz
Output HCMOS, LVCMOS HCMOS, LVCMOS HCMOS, LVCMOS HCMOS, LVCMOS HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply 1.8V 1.8V 1.8V 1.8V 1.8V
Frequency Stability ±50ppm ±50ppm ±50ppm ±50ppm ±50ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 4.1mA 4.1mA 4.1mA 4.1mA 4.1mA
Ratings - - - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package 4-PQFN (2.5x2) 4-PQFN (2.5x2) 4-PQFN (2.5x2) 4-PQFN (2.5x2) 4-PQFN (2.5x2)
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm) 0.031" (0.80mm) 0.031" (0.80mm) 0.031" (0.80mm) 0.031" (0.80mm)