SiTime SIT1602BIB13-18E-50.000000_6
Part No.:
SIT1602BIB13-18E-50.000000_6
Datasheet:
Chuangxin CloudSIT1602BIB13-18E-50.000000_6.pdf
Description:
MEMS OSC XO 50.0000MHZ HCMOS SMD
Frequency:
50 MHz
Function:
Enable/Disable
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
4.1mA
Supplier Device Package:
4-PQFN (2.5x2)
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)
Datasheet:
1. How to order SIT1602BIB13-18E-50.000000_6 on Chuangxin Cloud?
3. Are the SIT1602BIB13-18E-50.000000_6 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SIT1602BIB13-18E-50.000000_6?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SIT1602BIB13-18E-50.000000_6 pin diagram, SIT1602BIB13-18E-50.000000_6 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SIT1602BIB13-33S-33.333000 SIT1602BIB13-18E-50.000000_6
Part Number SIT1602BIB13-33S-33.333000 SIT1602BIB13-18E-50.000000_6
Manufacturer SiTime SiTime
Series SiT1602B SiT1602B
Package/Case 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead
Packaging Strip Strip
Product Status Active Active
Base Resonator MEMS MEMS
Type XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 50 MHz 50 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output HCMOS, LVCMOS HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply 1.8V 1.8V
Frequency Stability ±50ppm ±50ppm
Absolute Pull Range (APR) - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 4.1mA 4.1mA
Ratings - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package 4-PQFN (2.5x2) 4-PQFN (2.5x2)
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm) 0.031" (0.80mm)