SiTime SIT1602BIA13-18E-38.400000
Part No.:
SIT1602BIA13-18E-38.400000
Datasheet:
Chuangxin CloudSIT1602BIA13-18E-38.400000.pdf
Description:
MEMS OSC XO 38.4000MHZ H/LV-CMOS
Frequency:
38.4 MHz
Function:
Enable/Disable
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
4.1mA
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)
Datasheet:
1. How to order SIT1602BIA13-18E-38.400000 on Chuangxin Cloud?
3. Are the SIT1602BIA13-18E-38.400000 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SIT1602BIA13-18E-38.400000?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SIT1602BIA13-33E-27.000000 SIT1602BIA13-18E-38.400000
Part Number SIT1602BIA13-33E-27.000000 SIT1602BIA13-18E-38.400000
Manufacturer SiTime SiTime
Series SiT1602B SiT1602B
Package/Case 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead
Packaging Strip Strip
Product Status Active Active
Base Resonator MEMS MEMS
Type XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 38.4 MHz 38.4 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output HCMOS, LVCMOS HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply 1.8V 1.8V
Frequency Stability ±50ppm ±50ppm
Absolute Pull Range (APR) - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 4.1mA 4.1mA
Ratings - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package 4-PQFN (2.5x2) 4-PQFN (2.5x2)
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm) 0.031" (0.80mm)