KOA Speer Electronics, Inc. SG73P2ATTD1003F
Part No.:
SG73P2ATTD1003F
Manufacturer:
KOA Speer Electronics, Inc.
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudSG73P2ATTD1003F.pdf
Description:
RES 100K OHM 1% 1/2W 0805
Manufacturer:
KOA Speer Electronics, Inc.
Series:
SG73P
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
100 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Composition:
Thick Film
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
0805
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order SG73P2ATTD1003F on Chuangxin Cloud?
3. Are the SG73P2ATTD1003F price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SG73P2ATTD1003F?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SG73P2ATTD1003F
Part Number SG73P2ATTD1003F
Manufacturer KOA Speer Electronics, Inc.
Series SG73P
Package/Case 0805 (2012 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 100 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)