SDM1L30CSP-7.pdf
SDM1L30CSP-7.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SDM1L30CSP-7.
| Image |  |
| Part Number | SDM1L30CSP-7 |
| Manufacturer | Diodes Incorporated |
| Series | - |
| Package/Case | 2-XDFN |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Technology | Schottky |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 30 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 1A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 400 mV @ 1 A |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | - |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 1 mA @ 30 V |
| Capacitance @ Vr, F | 150pF @ 5V, 1MHz |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | X2-WLB2010-2 |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 150°C |