SDFL1005Q1R0MTF.pdf
SDFL1005Q1R0MTF.pdf
| Image | |
| Part Number | SDFL1005Q1R0MTF |
| Material - Core | Ferrite |
| Inductance | 1 µH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 15 mA |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 900mOhm Max |
| Q @ Freq | 20 @ 10MHz |
| Frequency - Self Resonant | 40MHz |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Inductance Frequency - Test | 10 MHz |
| Supplier Device Package | 0402 |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.026" (0.65mm) |