YAGEO SDD32C24L01
Part No.:
SDD32C24L01
Manufacturer:
YAGEO
Category:
TVS Diodes
Package:
SC-76, SOD-323
Datasheet:
Chuangxin CloudSDD32C24L01.pdf
Description:
TVS DIODE 24VWM 43VC SOD323
Manufacturer:
YAGEO
Package/Case:
SC-76, SOD-323
Series:
SDD32C24L01
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
24V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
43V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
320W
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
37pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SOD-323
Datasheet:
Chuangxin CloudSDD32C24L01.pdf
1. How to order SDD32C24L01 on Chuangxin Cloud?
3. Are the SDD32C24L01 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SDD32C24L01?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SDD32C24L01.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SDD32C24L01
Part Number SDD32C24L01
Manufacturer YAGEO
Package/Case SC-76, SOD-323
Series SDD32C24L01
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 43V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1A (8/20µs)
Power - Peak Pulse 320W
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 37pF @ 1MHz
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)