SDCL1005CR22JTDF.pdf
SDCL1005CR22JTDF.pdf
| Image | |
| Part Number | SDCL1005CR22JTDF |
| Manufacturer | Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd. |
| Series | SDCL-D |
| Package/Case | 0402 (1005 Metric) |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Type | Multilayer |
| Material - Core | Ceramic |
| Inductance | 220 nH |
| Tolerance | ±5% |
| Current Rating (Amps) | 100 mA |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 4Ohm Max |
| Q @ Freq | 8 @ 100MHz |
| Frequency - Self Resonant | 450MHz |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test | 100 MHz |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 0402 |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.026" (0.65mm) |