SDCL1005CR12JTDF.pdf
SDCL1005CR12JTDF.pdf
| Image | |
| Part Number | SDCL1005CR12JTDF |
| Material - Core | Ceramic |
| Inductance | 120 nH |
| Tolerance | ±5% |
| Current Rating (Amps) | 150 mA |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 2.8Ohm Max |
| Q @ Freq | 8 @ 100MHz |
| Frequency - Self Resonant | 600MHz |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test | 100 MHz |
| Supplier Device Package | 0402 |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.026" (0.65mm) |