SDCL0603Q27NJT02B03.pdf
SDCL0603Q27NJT02B03.pdf
| Image | |
| Part Number | SDCL0603Q27NJT02B03 |
| Manufacturer | Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd. |
| Series | SDCL0603Q-02-B |
| Package/Case | 0201 (0603 Metric) |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Type | Multilayer |
| Material - Core | Ceramic |
| Inductance | 27 nH |
| Tolerance | ±5% |
| Current Rating (Amps) | 140 mA |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 1.6Ohm Max |
| Q @ Freq | 13 @ 500MHz |
| Frequency - Self Resonant | 2GHz |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test | 500 MHz |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 0201 |
| Size / Dimension | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.013" (0.33mm) |