SDCL0402H5N6JT01.pdf
SDCL0402H5N6JT01.pdf
| Image | |
| Part Number | SDCL0402H5N6JT01 |
| Manufacturer | Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd. |
| Series | SDCL0402H-01 |
| Package/Case | 01005 (0402 Metric) |
| Material - Core | Ceramic |
| Inductance | 5.6 nH |
| Tolerance | ±5% |
| Current Rating (Amps) | 140 mA |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 1.5Ohm Max |
| Q @ Freq | 8 @ 500MHz |
| Frequency - Self Resonant | 6GHz |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test | 500 MHz |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 01005 |
| Size / Dimension | 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.009" (0.22mm) |