YAGEO SA33CA/TR13
Part No.:
SA33CA/TR13
Manufacturer:
YAGEO
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-204AC, DO-15, Axial
Datasheet:
Chuangxin CloudSA33CA/TR13.pdf
Description:
TVS DO-204AC 33V 53.3V 1
Manufacturer:
YAGEO
Package/Case:
DO-204AC, DO-15, Axial
Series:
SA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
33V
Voltage - Breakdown (Min):
36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
9.6A
Power - Peak Pulse:
500W
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
DO-204AC (DO-15)
Datasheet:
Chuangxin CloudSA33CA/TR13.pdf
1. How to order SA33CA/TR13 on Chuangxin Cloud?
3. Are the SA33CA/TR13 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SA33CA/TR13?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SA33CA/TR13.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SA33CA/B SA33CA/TR13
Part Number SA33CA/B SA33CA/TR13
Manufacturer YAGEO YAGEO
Package/Case DO-204AC, DO-15, Axial DO-204AC, DO-15, Axial
Series SA SA
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels - -
Bidirectional Channels 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 33V 33V
Voltage - Breakdown (Min) 36.7V 36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 53.3V 53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 9.6A 9.6A
Power - Peak Pulse 500W 500W
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)