Stackpole Electronics Inc RVC0805JT620K
Part No.:
RVC0805JT620K
Datasheet:
Chuangxin CloudRVC0805JT620K.pdf
Description:
RES 620K OHM 5% 1/8W 0805
Resistance:
620 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order RVC0805JT620K on Chuangxin Cloud?
3. Are the RVC0805JT620K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RVC0805JT620K?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RVC0805JT620K.
Image RVC0805JT620K
Part Number RVC0805JT620K
Product Status Active
Resistance 620 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thick Film
Features -
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)