Stackpole Electronics Inc RVC0805JT5M10
Part No.:
RVC0805JT5M10
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudRVC0805JT5M10.pdf
Description:
RES 5.1M OHM 5% 1/8W 0805
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Resistance:
5.1 MOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Ratings:
0805
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order RVC0805JT5M10 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RVC0805JT5M10 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RVC0805JT5M10?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RVC0805JT5M10.
Image RVC0805JT5M10
Part Number RVC0805JT5M10
Manufacturer Stackpole Electronics Inc
Series RVC
Package/Case 0805 (2012 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 5.1 MOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thick Film
Features -
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)