Stackpole Electronics Inc RVC0805JT39M0
Part No.:
RVC0805JT39M0
Manufacturer:
Stackpole Electronics Inc
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudRVC0805JT39M0.pdf
Description:
RES 39M OHM 5% 1/8W 0805
Manufacturer:
Stackpole Electronics Inc
Series:
RVC
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
39 MOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Composition:
Thick Film
Features:
Temperature Coefficient:
±400ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Ratings:
0805
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order RVC0805JT39M0 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RVC0805JT39M0 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RVC0805JT39M0?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RVC0805JT39M0.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image RVC0805JT39M0
Part Number RVC0805JT39M0
Manufacturer Stackpole Electronics Inc
Series RVC
Package/Case 0805 (2012 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 39 MOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thick Film
Features -
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)