Stackpole Electronics Inc RVC0603JT8M20
Part No.:
RVC0603JT8M20
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudRVC0603JT8M20.pdf
Description:
RES 8.2M OHM 5% 1/10W 0603
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Resistance:
8.2 MOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Ratings:
0603
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order RVC0603JT8M20 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RVC0603JT8M20 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RVC0603JT8M20?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RVC0603JT8M20.
Image RVC0603JT8M20
Part Number RVC0603JT8M20
Manufacturer Stackpole Electronics Inc
Series RVC
Package/Case 0603 (1608 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 8.2 MOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Thick Film
Features -
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0603
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)