Stackpole Electronics Inc RVC0402JT82M0
Part No.:
RVC0402JT82M0
Datasheet:
Chuangxin CloudRVC0402JT82M0.pdf
Description:
RES 82M OHM 5% 1/16W 0402
Resistance:
82 MOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.063W, 1/16W
Temperature Coefficient:
±400ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.016" (0.40mm)
Datasheet:
1. How to order RVC0402JT82M0 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RVC0402JT82M0 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RVC0402JT82M0?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RVC0402JT82M0.
Image RVC0402JT82M0
Part Number RVC0402JT82M0
Product Status Active
Resistance 82 MOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.063W, 1/16W
Composition Thick Film
Features -
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0402
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)