YAGEO RT2010BKC07249RL
Part No.:
RT2010BKC07249RL
Manufacturer:
YAGEO
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudRT2010BKC07249RL.pdf
Description:
RES SMD 249 OHM 0.1% 1/2W 2010
Manufacturer:
YAGEO
Series:
RT
Package/Case:
2010 (5025 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
249 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Composition:
Thin Film
Features:
Temperature Coefficient:
±15ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Ratings:
2010
Size / Dimension:
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order RT2010BKC07249RL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT2010BKC07249RL price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT2010BKC07249RL?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image RT2010BKC07249RL
Part Number RT2010BKC07249RL
Manufacturer YAGEO
Series RT
Package/Case 2010 (5025 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 249 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Ratings 2010
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)