YAGEO RT1210BRD0797R6L
Part No.:
RT1210BRD0797R6L
Datasheet:
Chuangxin CloudRT1210BRD0797R6L.pdf
Description:
RES SMD 97.6 OHM 0.1% 1/4W 1210
Resistance:
97.6 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RT1210BRD0797R6L on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT1210BRD0797R6L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT1210BRD0797R6L?
Image RT1210BRD0797R6L
Part Number RT1210BRD0797R6L
Product Status Active
Resistance 97.6 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Ratings 1210
Size / Dimension 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)