YAGEO RT1210BRD0795K3L
Part No.:
RT1210BRD0795K3L
Datasheet:
Chuangxin CloudRT1210BRD0795K3L.pdf
Description:
RES SMD 95.3K OHM 0.1% 1/4W 1210
Resistance:
95.3 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RT1210BRD0795K3L on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT1210BRD0795K3L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT1210BRD0795K3L?
Image RT1210BRD0795K3L
Part Number RT1210BRD0795K3L
Product Status Active
Resistance 95.3 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Ratings 1210
Size / Dimension 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)