YAGEO RT1210BRD0791KL
Part No.:
RT1210BRD0791KL
Datasheet:
Chuangxin CloudRT1210BRD0791KL.pdf
Description:
RES SMD 91K OHM 0.1% 1/4W 1210
Resistance:
91 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RT1210BRD0791KL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT1210BRD0791KL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT1210BRD0791KL?
Image RT1210BRD0791KL
Part Number RT1210BRD0791KL
Product Status Active
Resistance 91 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Ratings 1210
Size / Dimension 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)