YAGEO RT1210BRD07909KL
Part No.:
RT1210BRD07909KL
Datasheet:
Chuangxin CloudRT1210BRD07909KL.pdf
Description:
RES SMD 909K OHM 0.1% 1/4W 1210
Resistance:
909 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RT1210BRD07909KL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT1210BRD07909KL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT1210BRD07909KL?
Image RT1210BRD07909KL
Part Number RT1210BRD07909KL
Product Status Active
Resistance 909 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Ratings 1210
Size / Dimension 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)