YAGEO RT1210BRD0788K7L
Part No.:
RT1210BRD0788K7L
Datasheet:
Chuangxin CloudRT1210BRD0788K7L.pdf
Description:
RES SMD 88.7K OHM 0.1% 1/4W 1210
Resistance:
88.7 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RT1210BRD0788K7L on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT1210BRD0788K7L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT1210BRD0788K7L?
Image RT1210BRD0788K7L
Part Number RT1210BRD0788K7L
Product Status Active
Resistance 88.7 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Ratings 1210
Size / Dimension 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)