YAGEO RT1210BRD07887RL
Part No.:
RT1210BRD07887RL
Datasheet:
Chuangxin CloudRT1210BRD07887RL.pdf
Description:
RES SMD 887 OHM 0.1% 1/4W 1210
Resistance:
887 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RT1210BRD07887RL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT1210BRD07887RL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT1210BRD07887RL?
Image RT1210BRD07887RL
Part Number RT1210BRD07887RL
Product Status Active
Resistance 887 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Ratings 1210
Size / Dimension 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)