YAGEO RT1210BRD07845KL
Part No.:
RT1210BRD07845KL
Datasheet:
Chuangxin CloudRT1210BRD07845KL.pdf
Description:
RES SMD 845K OHM 0.1% 1/4W 1210
Resistance:
845 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RT1210BRD07845KL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT1210BRD07845KL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT1210BRD07845KL?
Image RT1210BRD07845KL
Part Number RT1210BRD07845KL
Product Status Active
Resistance 845 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Ratings 1210
Size / Dimension 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)