YAGEO RT1210BRD0782RL
Part No.:
RT1210BRD0782RL
Datasheet:
Chuangxin CloudRT1210BRD0782RL.pdf
Description:
RES SMD 82 OHM 0.1% 1/4W 1210
Resistance:
82 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RT1210BRD0782RL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT1210BRD0782RL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT1210BRD0782RL?
Image RT1210BRD0782RL
Part Number RT1210BRD0782RL
Product Status Active
Resistance 82 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Ratings 1210
Size / Dimension 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)