YAGEO RT1210BRD0780K6L
Part No.:
RT1210BRD0780K6L
Datasheet:
Chuangxin CloudRT1210BRD0780K6L.pdf
Description:
RES SMD 80.6K OHM 0.1% 1/4W 1210
Resistance:
80.6 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RT1210BRD0780K6L on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT1210BRD0780K6L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT1210BRD0780K6L?
Image RT1210BRD0780K6L
Part Number RT1210BRD0780K6L
Product Status Active
Resistance 80.6 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Ratings 1210
Size / Dimension 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)